MEDIAX

Rolety zewnętrzne, żaluzje, zabudowy, bramy, napędy ...

Plisy

Plisy okienne to najbardziej zaawansowany technicznie system zaciemniający. Jego główną zaletą jest możliwość zasłonięcia okna o dowolnym kształcie: trapez, trójkąt, półkole, koło.

Plisy mogą funkcjonować równie dobrze w pionie, jak i w poziomie, czyli można je zamontować na standardowych oknach i na oknach dachowych. Prosty mechanizm i sposób montażu zapewnia plisom stosunkowo wysoką trwałość i bezawaryjność. Konstrukcja plisy zapewnia jej przyleganie do ramy okna w przypadku okien uchylnych, co chroni przed różnego rodzaju przypadkowymi uszkodzeniami. Obsługa plisy odbywa się za pomocą uchwytu na profilu ograniczającym materiał lub systemu sznurkowo - zapadkowego.

Oprócz systemu umożliwiającego zasłanianie dowolnego fragmentu okna wykonujemy systemy jednofunkcyjne - zaciągane jedynie od dołu do góry lub od góry do dołu, a także z dwoma tkaninami zróżnicowanymi np. kolorystycznie lub pod względem właściwości zaciemniających. Plisy okienne wykonywane są ze specjalnie impregnowanych tkanin, odpornych na wnikanie kurzu i wilgoć. Można je czyścić na mokro w kąpieli wodnej.

Plisy polecane są do zasłaniania dużych przeszklonych powierzchni, np. ogrodów zimowych czy okien wieloskrzydłowych. Umożliwiają precyzyjną regulację dostępu światła dzięki zastosowanym zaawansowanym rozwiązaniom technicznym. Do plis można zastosować również sterowanie elektryczne obsługiwane włącznikiem klawiszowym lub pilotem co pozwala zasłaniać trudno dostępne okna. Profil plisy występuje w pięciu kolorach: białym, srebrnym, beżowym, brązowym i jasnobrązowym (złoty dąb). Obecnie posiadamy w swojej kolekcji około 120 różnych tkanin zróżnicowanych pod względem faktury, właściwości zaciemniających i kolorystyki.


Plisy do okien trójkątnych

 
MODEL AB 41 MODEL AO 42  

 

Plisy do okien o różnych kształtach

MODEL AB 44 MODEL AB 46 MODEL AB 47
MODEL AO 43 MODEL AO 45 MODEL AO 48
 
MODEL AO 49 MODEL AO 50  

MEDIAX Halina Chojnacka, ul. Pszczela 12, 87-800 Włocławek  |  Telefon: +48 604 540 649  |  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.